Commanderij van Gruitrode
Waterkasteel dat tot de verbeelding spreekt
Het waterkasteel van Gruitrode spreekt al eeuwen tot ieders verbeelding. In de volksmond wordt er gesproken van de commanderij. Die benaming verwijst naar de periode van 1416 tot het einde van de 18de eeuw, toen het landgoed Gruitrode bestuurd werd door de commandeurs van de Duitse Orde.
De commanderij maakt deel uit van de balije Biesen (Alden Biesen). Ze kende een rijk en roemruchtig verleden, een verhaal van ridders en graven, en van oplichters en geweldenaars.
Sinds 2015 is het kasteel eigendom van de gemeente, die in 2016 ook de kasteelhoeve aankocht. De volledige site werd gerenoveerd en dient nu als toegangspoort tot de Duinengordel. Het 'Huis van Phil', een inspirerende pastoor, is te bezoeken op het domein.
Contact
Weg naar Opoeteren 2
3670 Gruitrode
Openingsuren
Woensdag en vrijdag van 9u tot 12u.
Maandag, dinsdag en donerdag van 13u tot 16.30u.