Käthe Kollwitz Museum
Oude brouwerij omgevormd tot cultuurcentrum
CC De Brouwerij is een gerestaureerde 18de-eeuwse brouwerij gelegen in het centrum van Koekelare die plaats biedt aan twee musea, de dienst voor toerisme & cultuur en de lokale bibliotheek. De voormalige brouwerij-mouterij Christiaen is vandaag dan ook een plaats waar je niet langer dronken wordt van bier, maar van kunst en cultuur in alle gaten en hoeken!
KÄTHE KOLLWITZ MUSEUM
Het Käthe Kollwitz Museum bevindt zich in de vroegere moutzolder van de oude brouwerij. Aan de hand van haar werk merk je hoe deze Duitse kunstenares in opstand kwam tegen oorlog en armoede. Het museum benadert haar ook als moeder van Peter, die meteen bij zijn aankomst sneuvelt aan het front in de Westhoek tijdens WO I.
FRANSMANSMUSEUM
Dit museum is ingericht in de paardenstallen, bergruimten en hopkelder van de brouwerij en brengt een eerbetoon aan de vele Vlaamse seizoensarbeiders die destijds om den brode naar Frankrijk trokken, ook wel ‘De Fransmans’ genoemd in de volksmond.
Kortom: er is leven in de brouwerij!
Contact
Sint-Maartensplein 15b
8680 Koekelare
Openingsuren
De openingsuren variëren doorheen het jaar. Check ze hier.